کار و تأمین اجتماعی / شناسه خبر: 141111 / تاریخ انتشار : 1396/12/8 10:15
|

وزارت بهداشت پیگیر انتقال تامین اجتماعی نبوده و نیست

اینکه مدیریت تامین اجتماعی در کدام دستگاه باشد، اهمیت چندانی ندارد، بلکه هماهنگی آن با نظام سلامت مهم است و بیمه سلامت علیرغم اینکه به وزارت بهداشت منتقل شده، به عنوان یک سازمان مستقل عمل می‌کند و باید مدعی و مطالبه‌گر از وزارت بهداشت باشد.

تامین نیوز / وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت هیچ گاه پیگیر انتقال "تامین اجتماعی" نبوده و نیست، در عین حال گفت: تامین اجتماعی باید از بنگاه‌داری دست برداشته و محرومین جامعه تحت پوشش خود را را شناسایی و از آنها حمایت کند و به معنای واقعی، حامی کارگران و بازنشستگان باشد.

دکتر سید حسن هاشمی  با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت هیچ‌گاه به دنبال انتقال سازمان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت نبوده و نیست، گفت: مجموعه تحت مدیریت ما به قدر کافی گسترده است، اما بجای ادغام سازمان‌های بیمه گر نیاز داریم که سیاستگذاری‌ها در این حوزه، واحد باشد.
 
"بیمه سلامت" مطالبه‌گر از وزارت بهداشت باشد
 
وزیر بهداشت تصریح کرد: اینکه مدیریت (Management)تامین اجتماعی در کدام دستگاه باشد، اهمیت چندانی ندارد، بلکه هماهنگی آن با نظام سلامت مهم است و بیمه سلامت علیرغم اینکه به وزارت بهداشت منتقل شده، به عنوان یک سازمان مستقل عمل می‌کند و باید مدعی و مطالبه‌گر از وزارت بهداشت باشد.
 
نارضایتی مردم از رفتارهای متفاوت بیمه‌ها
 
هاشمی افزود: فروشنده و خریدار خدمات باید متفاوت عمل کنند و بیمه‌ها(insurances) باید متناسب با درآمد خود، منافع سازمان بیمه‌گر و بیمه شده را در نظر بگیرند؛ بنابراین از روز اول، تاکید داشتیم که در حوزه بیمه‌ها باید سیاستگذاری یکپارچه وجود داشته باشد، اما در حال حاضر، بیمه‌ها پراکنده هستند و رفتارهای متفاوت و گاهی متناقضی دارند و مردم از این بابت، عصبانی و شاکی هستند.
 
تامین اجتماعی از بنگاه‌داری دست بردارد
 
وزیر بهداشت یادآور شد: تامین اجتماعی باید به همان قانون اولیه زمان تاسیس خود بازگردد، از بنگاه‌داری دست برداشته و محرومین جامعه تحت پوشش خود را شناسایی و از آنها حمایت کند و به معنای واقعی، حامی کارگران و بازنشستگان باشد.
 
captcha
صدای مشاور
صدای مشاور

صدای مشاور

گروه مشاوران حوزه کار و تأمین اجتماعی پایگاه خبری تأمین نیوز در راستای تحقق شعار "همراه کارآفرینان و حامی نیروی کار" در خدمت تلاشگران عرصه کار و تولید می باشند.

پیشخوان روزنامه ها
روزنامه
معرفی کتاب
نظرسنجی
سامانه پرداخت الکترونیکی بدهی کارفرمایان
logo-samandehi

آمار سایت

بازدید امروز : 11

بازدید دیروز : 55

بازدید ماهانه : 1535

افراد آنلاین : 1

آمار کل سایت : 58714