کار و تأمین اجتماعی / شناسه خبر: 141152 / تاریخ انتشار : 1397/1/5 12:15
|
اشتغال، اولویت دولت در سال جدید؛

اعتبار ۱۲ هزار میلیاردی برای شغل روستایی

وزیر کار از تبدیل ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار به شغل در روستا‌های کشور در نیمه اول سال ۹۷ خبر داد.

تامین نیوز / علی ربیعی با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال اولویت اول دولت در سال جدید است، افزود: متوسط اختصاص اعتبار برای ایجاد شغل در روستاها 50 تا 70 میلیون تومان است.

 
وی گفت: اسفند سال گذشته برنامه مرتبط با رشته فناوری و ارتباطات و اطلاعات را ارائه کردیم، امسال نیز رشته کشاورزی، ایرانگردی و صنایع دستی برنامه ریزی خواهد شد که این رشته‌ها در جهت ایجاد شغل خواهند بود.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد شغل در صنعت کفش، پوشاک و لوازم خانگی در سال 97 را دارای جهشی قابل توجه دانست و افزود: ما در صنعت پوشاک، امسال 500 هزار شغل جدید ایجاد خواهیم کرد.
 
ربیعی با اشاره به اینکه سال 97 در بخش موانع کسب و کار رسته ای، برنامه ریزی مناسبی شده است، ادامه داد: ما در صنعت نساجی و کنده کاری هم اکنون 200 هزار زمینه شغلی داریم.
 
وی گفت: تغییر ذائقه شهرنشین‌ها به خرید کالایی که دارای نام و نشان معروف باشد به عاملی برای افتخار تبدیل شده که این رویه باید تغییر بکند؛ ما باید عرق ملی به تولیدات داخلی خود داشته باشیم.
 
ربیعی افزود: ما در سال‌های گذشته سیاست جایگزینی واردات را عملیاتی کرده ایم در دوره‌ای هم توسعه صادرات را انجام داده ایم، اما باید به فکر سیاست ترکیبی باشیم تا با ایجاد یک اجماع عمومی از این سیاست‌ها بتوان به نتیجه مناسب رسید.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مصرف تولیدات داخلی را سبب کاهش فقر و افزایش رفاه در کشور دانست و افزود: چرخش پول در داخل کشور و خرید کالای ایرانی و گرایش مردم به این سمت می‌تواند مانع از تبدیل پول به دلار و خروج آن از کشور شود که این رویه، کاهش فقر را به دنبال دارد.
ربیعی مقابله با قاچاق کالا را بسیار ضروری دانست و گفت: تغییر ذائقه شهرنشین‌ها به خرید کالایی که دارای نام و نشان معروف باشد به عاملی برای افتخار تبدیل شده که این رویه باید تغییر بکند همانگونه که بطور مثال در سنگاپور از سال 1950 جنبشی اجتماعی برای خرید کالای داخلی اتفاق افتاد ما نیز باید عرق ملی به تولیدات داخلی خود داشته باشیم. به نظر خیلی‌ها افزایش 20 درصدی دستمزد سبب بالا رفتن هزینه کارفرمایی می‌شود در حالی که به نظر من این اتفاق سبب افزایش خرید کالای ایرانی خواهد شد.
 
وی با اشاره به تولید برخی از کالاهای دارای برندهای معروف خارجی در ایران ادامه داد: ما علاوه بر بازار 80 میلیونی کشور خود بازار 400 میلیونی منطقه را داریم که اگر بتوانیم در پوشاک، صادرات داشته باشیم در بحث اشتغال می‌توانیم به عددی قابل توجه برسیم.
 
ربیعی با اشاره به مخالفت‌های انجام شده با افزایش 20 درصدی دستمزد گفت: به نظر خیلی‌ها این افزایش دستمزد سبب بالا رفتن هزینه کارفرمایی می‌شود در حالی که به نظر من این اتفاق سبب افزایش خرید کالای ایرانی خواهد شد که این چرخه در نهایت به کارفرما کمک می‌کند.
captcha
صدای مشاور
صدای مشاور

صدای مشاور

گروه مشاوران حوزه کار و تأمین اجتماعی پایگاه خبری تأمین نیوز در راستای تحقق شعار "همراه کارآفرینان و حامی نیروی کار" در خدمت تلاشگران عرصه کار و تولید می باشند.

پیشخوان روزنامه ها
روزنامه
معرفی کتاب
نظرسنجی
سامانه پرداخت الکترونیکی بدهی کارفرمایان
logo-samandehi

آمار سایت

بازدید امروز : 16

بازدید دیروز : 34

بازدید ماهانه : 1410

افراد آنلاین : 0

آمار کل سایت : 61460