کار و تأمین اجتماعی / شناسه خبر: 161155 / تاریخ انتشار : 1397/2/3 21:09
|

در حمایت از کالای ایرانی از شعار فراتر رفته‌ایم

سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی گفت :‌ هدف از برنامه‌های هفته کارگر ترویج اندیشه حمایت از کالای ایرانی است تا مصرف‌کنندگان به حمایت بیشتری از این حوزه بپردازند.

تامین نیوز / ابراهیم صادقی‌فر در نشست مشترک خبری  که با حضور علیرضا محجوب دبیرکل خانه کارگر برگزار شد با بررسی برنامه‌های هفته کارگرگفت:هفته کارگر سال 97 در حالی از روز پنجم اردیبهشت آغاز می‌شود که شعار حمایت از کالای ایرانی را در دستور کار خود داریم.

وی در ادامه با بیان اینکه حوزه شعار باید با عمل پیوند بخورد، گفت: در حمایت از کالای ایرانی از شعار فرا‌تر رفتیم و حالا با پیش‌ زمینه‌هایی که داریم می‌توانیم در عمل به حمایت از کالای ایرانی بپردازیم و حمایت از کالای ایرانی را به یک خواسته تبدیل کنیم.
 با اشاره به اینکه کشورهای سنگاپور، ژاپن، آلمان و... سال‌ها پیش به حمایت از صنایع داخلی و کالاهای ساخت خود پرداختند،گفت: این برنامه‌ها در همه جای دنیا انجام شده و در ایران هم باید با حمایت از کالای داخلی اقتصاد خود را تقویت کنیم.
وی افزود: مسئولیت ملی تک‌تک کنشگران ما این است که در این حوزه به یاری دولت بیاییم تا مردم با غرور از کالاهای ملی دفاع کنند و آن‌ها را به یکدیگر معرفی کنند. لذا برای تحقق شعار امسال نیازمند برنامه‌ریزی‌های درستی هستیم که باید به مشارکت همگانی و مسئولیت‌پذیری پیوند بخورد.
صادقی‌فر با بیان اینکه بسیاری از کالاهای ایرانی را داریم که با قیمت و کیفیت بهتری نسبت به کالاهای خارجی در بازار به فروش می‌رسند، ‌گفت: از همین رو مردم می‌توانند که از این کالا‌ها خریداری کنند نه از کالاهای خارجی که از قیمت بالا‌تر و کیفیت پایین‌تری برخوردار هستند. البته دولت و مجلس باید مشوق‌های حمایتی داشته باشند و بخش خصوصی هم در این حوزه باید بیش از گذشته فعال باشد و به این تحولات بپیوندد.  
نماینده وزارت کار در ستاد هفته کارگر ۹۷ افزود: باید نخبگان را فرا بخوانیم تا آن‌ها در خلق گفتمان‌های جدید در حوزه کار و تولید به کمک دولت بیایند. تشکل‌های کارگری هم در این میان می‌توانند بسیار موثر باشند.
وی گفت: هدف از برنامه‌های هفته کارگر ترویج اندیشه حمایت از کالای ایرانی است تا مصرف‌کنندگان به حمایت بیشتری از این حوزه بپردازند. همین حالا ۸۵ درصد از مصرف کیف‌ چرمی از تولیدات داخلی است و امیدواریم که در سایر حوزه‌ها هم حمایت از تولیدات داخلی بیشتر شود.
صادقی‌فرافزود : امیدوارم با کمک و همراهی‌ خانه‌ کارگر برنامه‌ها و مناسبت‌های این هفته به خوبی برگزار شود. خانه کارگر برنامه‌های خود را دارد و وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی نیز برنامه‌ریزی‌های مربوطه را انجام داده است که بخشی از این برنامه ها با مشارکت و همکاری مرکزروابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون ، کارورفاه جتماعی برگزار و دنبال می شود . 
وی با بیان اینکه هفته کارگر امسال تحت تاثیر مناسبات بین‌المللی قرار گرفته است، گفت: در سال ۹۷ شاهد تحولاتی در بازار کار به دلیل فضای روابط بین‌الملل هستیم.  
صادقی‌فر در پایان جزئیات برنامه‌های هفته کارگر سال 97 را به شرح زیر اعلام کرد.
 
captcha
صدای مشاور
صدای مشاور

صدای مشاور

گروه مشاوران حوزه کار و تأمین اجتماعی پایگاه خبری تأمین نیوز در راستای تحقق شعار "همراه کارآفرینان و حامی نیروی کار" در خدمت تلاشگران عرصه کار و تولید می باشند.

پیشخوان روزنامه ها
روزنامه
معرفی کتاب
نظرسنجی
سامانه پرداخت الکترونیکی بدهی کارفرمایان
logo-samandehi

آمار سایت

بازدید امروز : 29

بازدید دیروز : 33

بازدید ماهانه : 1456

افراد آنلاین : 1

آمار کل سایت : 61506