کار و تأمین اجتماعی / شناسه خبر: 161222 / تاریخ انتشار : 1398/6/6 17:09
|
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی؛

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان مورد تاکید دولت است

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در ارتباط با همسان‌سازی حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی گفت: این موضوع از طرف دولت، سازمان و همه نهادهای تصمیم گیر مورد تاکید و مقبول است و تلاش داریم که زمینه های لازم در این حوزه مهیا شود و دولت این موضوع را در بودجه لحاظ کرده تا به تدریج همسان سازی محقق شود.

تامین نیوز / مصطفی سالاری روز چهارشنبه در مراسم پیاده‌روی و جشن روز بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی با حضور جمع کثیری از بازنشستگان در محل بوستان ولایت تهران افزود: در هر شرایطی پرداخت مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان با خلل مواجه نمیشود و برای این موضوع تصمیمات مهمی گرفته شده است تا بازنشستگان دغدغه ای برای این موضوع نداشته باشند.

وی با یادآوری خدمات ویژه شادروان دکترسیدتقی نوربخش در زمان حیات خود و خدمت در سازمان تامین‌اجتماعی اظهار داشت:  وظایف این سازمان در قبال بازنشستگان از محل اندوخته خود آنها در گذشته بوده و دو موضوع پرداخت مستمری و درمان بازنشستگان، مهمترین خدمات سازمان به این قشر محسوب می شود.

وی تصریح کرد: خدمات این دو بخش یعنی پرداخت مستمری و درمان بازنشستگان به طور دائمی توسط سازمان تامین اجتماعی مراقبت و پایش می شود.
سالاری با تاکید بر اهمیت بخش درمان در حوزه بازنشستگی تصریح کرد: یکی از اولویت های جدی سازمان تامین اجتماعی در ارائه خدمات درمانی به این قشر پرداخت مطالبات در بخش درمان غیر مستقیم در راستای دریافت خدمات درمانی بهتر است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در ادامه درباره اجرای طرح کرامت رضوی و اعزام بازنشستگان و مستمری بگیران به مشهد مقدس نیز افزود: طرح کرامت رضوی که تاکنون  انجام شده  است قرار است برای دیگر بازنشستگان  سازمان تامین اجتماعی تداوم داشته باشد.  
وی در ادامه به موضوع بیمه تکمیلی بازنشستگان و مستمری بگیران جهت دریافت بهتر خدمات درمانی اشاره کرد و گفت: تاکید ما همواره بر این است که بیمه تکمیلی باید با محوریت کانون های عالی بازنشستگان ادامه داده شود و با تصمیمات لازم در این خصوص، وظایف خود را در سازمان تامین اجتماعی در این حوزه دنبال خواهیم کرد.
سالاری اظهار داشت:  همکاران در سازمان تامین اجتماعی، این سازمان را متعلق به بازنشستگان می دانند و هرآنچه در حیطه داشته ها و اختیارات ما در سازمان باشد با کیفیت بیش از پیش به شرکای اجتماعی از جمله بازنشستگان ارایه خواهیم کرد.
مراسم پیاده روی بازنشستگان و مستمری بگیران امروز به مناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان با حضور تعداد زیادی از این افراد در محل بوستان ولایت تهران برگزار شد.
سازمان تأمین اجتماعی با حدود ۴۳ میلیون نفر بیمه شده و مستمری‌بگیر، اکنون ۶۰ نوع خدمت بیمه‌ای و درمانی به صورت غیرحضوری به افراد زیرپوشش ارائه می‌دهد. این سازمان دارای مراکز مختلف بیمه‌ای و درمانی است و ۳۵۶ بیمارستان و درمانگاه تأمین اجتماعی بخش قابل توجهی از خدمات درمانی مورد نیاز بیمه‌شدگان را به صورت رایگان تأمین می‌کند.
بخش بیمه‌ای این سازمان دارای ۴۸۰ شعبه در سراسر کشور است و خدمات بیمه‌ای از طریق این واحدها به جامعه تحت پوشش ارائه می‌شود. همچنین برای تسهیل امور و دسترسی آسان‌تر مردم به خدمات تأمین اجتماعی، شعب اقماری و کارگزاری‌های این سازمان نیز به عنوان واحدهای وابسته به شعب، مشغول فعالیت هستند.
 
منبع: ایرنا
captcha
صدای مشاور
حداقل دستمزد کارگران در سال 99 با ۲۱ درصد افزایش

حداقل دستمزد کارگران در سال 99 با ۲۱ درصد افزایش

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: شورای عالی کار حداقل دستمزد کارگران در سال 99 را با ۲۱ درصد افزایش نسبت به سال قبل، به غیر از سایر مزایای مستمر، یک میلیون و 835 هزار و 426 تومان تعیین کرد.

پیشخوان روزنامه ها
معرفی کتاب
نظرسنجی
سامانه پرداخت الکترونیکی بدهی کارفرمایان
logo-samandehi

آمار سایت

بازدید امروز : 2140

بازدید دیروز : 1830

بازدید ماهانه : 23884

افراد آنلاین : 1

آمار کل سایت : 624030