اقتصادی / شناسه خبر: 161454 / تاریخ انتشار : 1400/5/20 14:26
|
در جلسه چهارشنبه هیأت دولت انجام شد؛

موافقت دولت با اختصاص اعتبار برای ساماندهی و کنترل سیلاب رودخانه مرزی ارس

جلسه روز چهارشنبه هیأت دولت به ریاست آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور برگزار شد و در این جلسه اعضای دولت با اختصاص اعتبار برای ساماندهی و کنترل سیلاب رودخانه مرزی ارس موافقت کردند.

تامین نیوز / با تصویب هیأت وزیران، مبلغ یکصد میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی های سرمایه‌ای به وزارت نیرو (شرکت سهامی آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی) بابت اجرای پروژه های پیشگیرانه در برابر مخاطرات طبیعی به منظور انجام مطالعات و اجرای عملیات ساماندهی رودخانه مرزی ارس برای کنترل سیلاب رودخانه مذکور اختصاص یافت.

دولت همچنین وزارت نیرو را موظف کرد ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام کار، گزارش عملکرد اعتبار فوق را هر سه ماه به سازمان های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال نماید.
 
تغییر دستگاه اجرایی چند طرح و پروژه در ایرانشهر و اهواز
هیأت وزیران در ادامه، با تغییر دستگاه اجرایی طرح احداث بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی ایرانشهر، از شرکت مادرتخصصی توسعه و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی و تجهیزات پزشکی کشور به سازمان مجری ساختمان ها و تأسیسات دولتی و عمومی موافقت کرد.
همچنین تغییر دستگاه اجرایی طرح های ایجاد تأسیسات فاضلاب شهر اهواز، ایجاد و تکمیل تأسیسات آب اهواز و تأمین آب شرب اهواز، از شرکت آب و فاضلاب اهواز به شرکت آب و فاضلاب خوزستان، به تصویب رسید.
 
اصلاح مصوبه طرح ملی آمادگی، مقابله و همکاری در برابر آلودگی های نفتی و مواد خطرناک و سمی در دریا و رودخانه های قابل کشتیرانی
با تصویب هیأت وزیران و به منظور تأمین نظر مجلس شورای اسلامی، مصوبه مربوط به طرح ملی آمادگی، مقابله و همکاری در برابر آلودگی های نفتی و مواد خطرناک و سمی در دریا و رودخانه های قابل کشتیرانی اصلاح شد.
به موجب اصلاحیه فوق، کشتی های جنگی، کشتی تدارکاتی یا کشتی دیگر که صرفاً در امور غیرتجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد، مشمول بند ناظر به موارد آلوده کننده دریاها در مصوبه یاد شده نخواهند بود.
 
اعلام نظر دولت در خصوص طرح نمایندگان مجلس
هیأت دولت در ادامه، ضمن اعلام نظر درخصوص یک طرح نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده خود را برای پیگیری طرح مربوط تعیین کرد.
 
منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
captcha
صدای مشاور
سهم تأمین‌اجتماعی در بیمه تکمیلی بازنشستگان ۱۲۰ درصد افزایش یافت

سهم تأمین‌اجتماعی در بیمه تکمیلی بازنشستگان ۱۲۰ درصد افزایش یافت

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی از افزایش ۸۰ درصدی سقف تعهدات و افزایش ۱۲۰درصدی سهم این سازمان در بیمه تکمیلی بازنشستگان خبر داد.

پیشخوان روزنامه ها
معرفی کتاب
نظرسنجی
logo-samandehi

آمار سایت

بازدید امروز : 7

بازدید دیروز : 16

بازدید ماهانه : 579

افراد آنلاین : 1

آمار کل سایت : 1301710